X
تبلیغات
رایتل

دنیایی به نام «من»

منطقه نفرین شده

نسل جنگ زده در جنگ واقعی... نسل جنگ ندیده و جنگ زده واقعی ... نسل جنگ ندیده ....

پارسال در همین روزها دقیقا با یه گروهی به سفارش یکی از دوستان رفتیم توی یه شرکتی که شرایطش خوب بود به نسبت. و به دلیل شرایط جهانی نفت کلا وضعیتش بحرانی شد. و از اون گروه فقط یک نفر که پارتیش کلفت تر بود جذب شد. کاملا به نا حق ... 

از پارسال تا الان با همه اون بچه ها مرتبا ارتباط دارم. و هیچکدوم هنوز شغل و درآمدی پیدا نکردن. و از بی عرضگیشونم نیست. بلکه بخاطر شرایطیه که زندگیمونو از تو نابود کرده . امروز داشتم با یکی از همون دوستان صحبت میکردم میگفت من تا دو سال پیش وقتی یکی رو میدیدم که بیکاره و پول نداره بهش میخندیدم. میگفتم کار کردن و پول در آوردنم مگه کار داره! ولی الان کارم به جایی رسیده که واسه 10 تومن پول بنزین ماشینم لنگم! رو نمیشه از خونه هم پول بگیرم. تو این یک سالم یک قرون در نیاوردم هیچ هر چی هم داشتم از جیب خوردم و الان دقیقا کفگیر ته دیگه... 

این وضع مملکیته که جنگی توش در کار نیست ولی از تو پکیده. 

خدا خاورمیانه رو نفرین کرده به آدمهای بی عرضه و مفت خور. کشور ما که توش جنگ نیست خدا رو شکر  وضعش اینه. بقیه کشوراشم که وضعشون با وجود جنگ واقعی بشدت فاجعه آمیزه. واقعا راست میگن که امنیت داشتن تو خاورمیانه یکی از ملاکهای خوشبختیه با این وضعیت.

بعدنا کی یادش میمونه که ما نسل قرص های افسردگی بودیم. کی یادش میمونه که ما لنگ شغل و در آمد بودیم تا حدی که به بردگی هم راضی بودیم فقط انقدری بدن که بتونیم باهاش زنده بمونیم. کی یادش میمونه که آرمانهایی که ما پاش وایسادیم چقدر ارزش داشت واقعا! 

خاورمیانه مهد جنگ و خونه. جای تاوان دادنه. اینجا و در این منطقه از دنیا هزاران ساله که داره خون ریخته میشه . و هزاران سال دیگه هم خون ریخته خواهد شد. از خون دایناسورها بگیر تا خون پیامبرا که میگن 124000 تاشون دقیقا همینجا بودن! تا مردم عادی. داستان کشت و کشتارشون تا همین الان خود تاریخه. 

خاورمیانه هرگز روی آرامش به خود نمیبینه. و چه جای عجیبی زندگی میکنیم ما. جایی که وقتی خودمونم به خودمون آتش بس میدیم یه چیزی پیدا میشه به اسم نفت تا غرب نذاره  یه روز این منطقه ارامش بگیره. این مردم روی آرامشو نمیبینن. بدون غرب ندیدن با غرب که هرگز نخواهند دید. 

ما داریم تاوان محیطی رو پس میدیم که وقت نداریم توش نقشی داشته باشیم . چون  انقد ریسک تغییر توش بالاست که هر تغییری میتونه شرایطت رو تا عد حجر برگردونه عقب! 

 من قطعا خوشبختم  و باید خدا رو هم شکر کنم که توی افغانستان و عراق و سوریه و لیبی و تونس و یمن زندگی نمیکنم.  ولی انقدرم احساس بدبختی میکنم که با احساس معمولی بودن هم بسیار فاصله دارم تو این مملکت چه برسه به خوشبختی!  

و انقدر این دنیا متضاده که هر چی احساس بدبختی کنی باز جای خوشبختی داره. اونم تو منطقه ای که به مراتب توش بالاتر از سیاهی رو به چشم خودت در همسایگی میبینی...


نظرات (2)
نام :
ایمیل : [پنهان میماند]
وب/وبلاگ :
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نوشته: زهرا از [ ایران ]
من پرستاری میخونم باورت نشه شاید همه میگن بیمارستانا از کمبود پرستار دارن تخته میشن . اما وقتی بهشون مراجعه میکنی میگن فعلا نمیگیریم . کلا زورشون میاد پنج تومن حقوق بدن . این خدمه ها رو ک حتی دیپلم ندارن میزارن بالاسر بیمار خیلیا از این چیزا بی خبرن . وضع ایران ما اینه
جمعه 2 بهمن 1394 ساعت 22:39
امتیاز: 0 0
پاسخ:
میگم که از تو پکیدیم . وضعیت مملکت جنگ زده اس. فقط بمب رو سرمون نریختن وگرنه شرایطمون با شرایط جنگی فرق زیادی نداره
خیلی ممنون از وب سایت خوبتون که فوق العاده عالیه....واقعا متشکرم....
96168
جمعه 2 بهمن 1394 ساعت 13:21
امتیاز: 0 0
پاسخ:
ممنون از لطفتون